SNM

Zmiana siedziby SNM2023-10-29

więcej »

Wielkie podziękowania dla Pani Haliny2023-07-11

więcej »

Zmarł Zbigniew Ciechan2021-02-03

więcej »

zobacz wszystkie aktualności

Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać aktualności

Wychowanie Muzyczne » Aktualności » Są jeszcze dostępne numery czasopisma z 2014 roku

Są jeszcze dostępne numery czasopisma z 2014 roku

 

Są jeszcze dostępne numery czasopisma z 2014 roku: w tym 4/4014, z odrębnym dodatkiem nutowym – Melodie regionalne ziem polskich w opracowaniu oraz płytą DVD Muzyka ludowa w edukacji ( numer wydany w ramach programu Kolberg 2014) oraz numer 5/2014 z płytą CD z materiałami opublikowanymi w całym 2014 roku.  Są do nabycia po normalnej cenie 12 zł; dla członków SNM – 6 zł (patrz prenumerata).

 

Numer 4.2014 czasopisma wydany został w ramach programu Kolberg 2014. Poza zeszytem zawiera dodatek nutowy oraz płytę DVD.

 

Dodatek nutowy

Melodie regionalne ziem polskich w opracowaniu.

Zamieszczamy w nim 38 utworów, wśród których znalazły się zarówno małe, kameralne, jak i rozbudowane suity. Stanowią one pokłosie ogłoszonego przez nas na początku roku konkursu kompozytorskiego.

 

Płyta DVD

Muzyka ludowa w edukacji.

Płyta zawiera materiały dla nauczycieli i uczniów szkół ogólnokształcących umieszczone w trzech działach poprzedzonych stroną startową zawierającą 12 filmów wprowadzających

w zagadnienia.

Kompendium wiedzy – to zbiór niezbędnych informacji pogrupowanych w częściach: Festiwale, konkursy; Media cyfrowe i multimedia; Koncerty, spektakle, wydarzenia; Książkii inne publikacje; Płyty CD; Projekty animacyjne, warsztaty; Projekty badawcze; Strony WWW; Wystawy i prelekcje.
Antologia nagrań muzyki ludowej– to zbiór 218 przykładów muzycznych uporządkowanych w działach: Jazz; Muzyka folkowa; Muzyka tradycyjna; Opracowania popularne – folklorystyczne; Opracowania artystyczne; Rekonstrukcje oraz kilkadziesiąt przykładów brzmień ludowych instrumentów muzycznych. Całość materiału wzbogacają informacje, komentarze i ilustracje oraz zestawienie bibliograficzne prezentowanych nagrań z możliwością porządkowania danych według określonych kryteriów.
Testy, quizy i gry dydaktyczne – to kilkadziesiąt zadań dla uczniów, o różnym stopniu trudności, ułożonych w działach: Regiony etnograficzne; Zwyczaje, obrzędy; Tańce ludowe i narodowe oraz melodie; Instrumenty – kapele; Pytania przekrojowe; Opracowania muzyki ludowej; Regionalne przyśpiewki i przysmaki oraz Układanki i kolorowanki.

 

 

Numer 5.2014

 

Do numeru 5.2014 dołączona jest płyta CD na której zamieściliśmy materiały opublikowane w 2014 roku. Dodatkowo prezentujemy nagrania z koncertu, który był podsumowaniem konkursu Melodie regionalne ziem polskich w opracowaniu i miał miejsce 13 grudnia w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, przytaczamy też kilka nagrań muzyki ludowej z dodatku do numeru 4.2014 oraz zamieszczamy dla Państwa kilka kolęd Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok.