SNM

Zmiana siedziby SNM2023-10-29

więcej »

Wielkie podziękowania dla Pani Haliny2023-07-11

więcej »

Zmarł Zbigniew Ciechan2021-02-03

więcej »

zobacz wszystkie aktualności

Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać aktualności

Wychowanie Muzyczne » Informacje dla Autorów

Informacje dla Autorów

 

Gorąco namawiamy i zachęcamy Państwa do przysyłania do redakcji czasopisma swoich tekstów. Namawiamy zarówno osoby stale piszące i publikujące, jak również te które nie miały do tej pory stosownej okazji podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mamy grono solidnnych i kompetentnych redaktorów – wszystkich początkujących Autorów wesprzemy, pomożemy, wspólnie tekst dopracujemy.

 

Podstawowych kryterium kwalifikacji artykułu do druku jest jego zgodność merytoryczna z profilem czasopisma i istniejącymi jego działami: 1. Kultura; 2. Teoria i badania; 3. Materiały metodyczne; 4. Nie tylko w szkole; 5. Ze świata; 6. Recenzje. Kronika; 7. Nowe media – oraz ciekawa treść.

 

Najchętniej przyjmujemy teksty nigdzie dotąd niepublikowane, w wyjątkowych sytuacjach za zgodą właściciela praw autorskich mogą być też one w formie przedruków, skrótów, nowego opracowania. Teksty powinny mieścić się w przedziale od 3 do 12 znormalizowanych stron. W przypadku dłuższych zastrzegamy sobie możliwość ich podziału i publikacji w częściach.

 

Teksty prosimy przesyłać jako pliki programu Word w formacie DOC lub RTF. Prosimy aby nie miały one wklejonych ilustracji, ozdobnych szablonów, żeby były jak najoszczędniej sformatowane. Ilustracje i nuty prosimy przesyłać w odrębnych plikach JPG, nuty dodatkowo można przesłać w pliku programu Finale (MUS).

 

Z Autorami podpisujemy umowy o przeniesienie praw autorskich, dla Autorów nie przewidujemy gratyfikacji finansowych.