SNM

Zmarł Zbigniew Ciechan2021-02-03

więcej »

Zmarła prof. dr hab. Maria Manturzewska2020-11-20

więcej »

Zmarła prof. dr hab. Maria Przychodzińska2019-09-18

więcej »

zobacz wszystkie aktualności

Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać aktualności

Wychowanie Muzyczne » Konferencje metodyczne » Nasi Goście − Edukatorzy

Nasi Goście − Edukatorzy

Klaudia Ligorowska

Aleksandra Szymańska

Kasia Zaniat  

Anna Machmar

Igor Nowicki

 

Klaudia Ligorowska − rytmiczka, pedagog, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, stworzyła i prowadzi Nutki dla Smyka

 

 

Wykształcenie

Swoje umiejętności rozwijała na certyfikowanych kursach z logorytmiki, pedagogiki zabawy, koncepcji uczenia się muzyki wg E. E. Gordona, warsztatach improwizacji fortepianowej, metodyki nauczania rytmiki, w tym na Ogólnopolskich Warsztatach Rytmicznych w Pile.

 

Doświadczenie zawodowe

Prowadzi zajęcia rytmiki we wrocławskich placówkach oświatowych oraz autorskie muzyczno-językowe w Narodowym Forum Muzyki. Współpracuje również z Muzeum Pana Tadeusza, gdzie prowadzi Rodzinne Poranki Muzyczne dla dzieci oraz z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, dla której organizuje i prowadzi praktyki studenckie. Współpracowała z Telewizją Polską przy tworzeniu programu Wesoła nauka, prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, pracowała jako trener nauczycieli polonijnych w Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska".

 

Inne

Jej prywatną inicjatywą są Nutki dla Smyka. Tworzy materiały dydaktyczno-muzyczne, pisze wiersze i piosenki dla dzieci. Ostatnio wydała książkę i płytę pt. Dzieckiem fajnie być.

 

 

Spis treści

1. Taniec rozgrzewaniec
2. Pięć kotków
3. Kiedy pada deszcz
4. Nadchodzą święta
5. Pieczemy ciasto
6. Karnawałowy wąż
7. Walczyk na trzy
8. Wiosenna pogoda
9. Dziękuję Ci
10. Bum, bum, bum
11. Podróż do dżungli
12. Dzieckiem fajnie być

 

 

Warto zobaczyć

 

Nutki dla Smyka – strona www

Nutki dla Smyka – Facebook

Nutki dla Smyka – kanał na YouTube

Śpiewaj z nami

Kiedy pada deszcz

Pięć małych kotków

Don't worry be happy

Aleja kota

Cicho sza

 

 

Aleksandra Szymańska (Dudycz) − rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury

 

Wykształcenie

Średnią szkołę muzyczną ukończyła w specjalnościach rytmika oraz wokalistyka. Jest absolwentką studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu dwóch kierunków: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz teoria muzyki. Poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a, teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona oraz dyrygentury i śpiewu na licznych konferencjach i warsztatach w których bierze udział.

 

 

Doświadczenie zawodowe

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od lat prowadzi rytmikę w przedszkolach, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie prowadzi chór oraz zajęcia z kształcenia słuchu i audycje muzyczne, w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu uczy wiedzy o muzyce, prowadzi warsztaty dźwięków konkretnych i improwizowanych oraz projekty interdyscyplinarne.  

W Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu zainicjowała oraz prowadzi Rodzinne Poranki Muzyczne, Działa w Fundacji Sound Factory, w ramach której organizuje spektakle dla dzieci. Współpracuje z Centrum Edukacyjnym Narodowego Forum Muzyki, śpiewa w Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym, prowadzi Chór Melomana, jest asystentem prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix. Od 2020 roku współpracuje również z firmą Nutki dla Smyka, a od 2021 roku prowadzi także zajęcia dla dzieci w Operze Wrocławskiej.

 

 

Kasia Zaniat − muzyk, muzykoterapeuta, pedagog, songwriter, stworzyła markę MuzyKat | Muzykalnie dla dzieci

 

Wykształcenie

Absolwentka PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach klasy fortepianu Magdaleny Lisak, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach klasy klawesynu Marka Toporowskiego, Accademii Internazionale della Musica di Milano klasy klawesynu, klawikordu, fortepianu i organów. Ukończyła − z certyfikatem językowym C2 Plida − kursy języka włoskiego na Universita' per Stranieri di Siena.

 

Doświadczenie zawodowe

Zawodowo związana jest z umuzykalnianiem dzieci w wieku przedszkolnym. W latach 2005−2010 prowadziła szkołę muzyczno-językową Arte Affari, specjalizującą się w nauce języka włoskiego. Jest tłumaczem w Chorzowskim Teatrze Rozrywki. Między innymi współtworzyła dla niego przekład libretta do spektaklu Pinokio. Il grande musical. Od 2020 prowadzi profil MuzyKat | Muzykalnie dla dzieci

 

Inne

W wieku 16 lat w profesjonalnym studio Radia Katowice nagrała swoją pierwszą kasetę „Uzupełniam czas”. W roku 2019 brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych „PoluZone” Kuby Badacha. Od tego czasu sukcesywnie pisze aranżuje i nagrywa piosenki, występuje publicznie, tworzy  słuchowiska umuzykalniające, a swoje działania pedagogiczno-muzyczne przenosi do przestrzeni internetowych. Jej pasją jest również fotografia. Prywatnie mama dwóch nastolatek i żona Włocha:).

 

Warto zobaczyć

MuzyKat | Muzykalnie dla Dzieci − kanał na YouTube

MuzyKat | Muzykalnie dla Dzieci – strona www

Blog fotograficzny

 

 

Odpuszczam

Kto to taki?

 

Co przyniesie jesień?

 

Zima się zaczyna

Kto puka do drzwi?

Walc na dwa

 

 

 

Anna Machmar − muzyk, pedagog, artystka, prowadzi Centrum Edukacji i Kształcenia Artystycznego

 

Wykształcenie − absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej im J. I. Paderewskiego w Poznaniu.

 

Doświadczenie zawodowe

Od 30 lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci, prowadzi zajęcia artystyczne w placówkach oświatowych i kulturalnych oraz warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i szkolnej w formie stacjonarnej i online. Jej główne obszary działań edukacyjnych to rytmika, taniec oraz szeroko pojęta animacja kultury. We własnych autorskich pomysłach metodycznych nawiązuje do dorobku Émilea Jaques-Dalcroze’a, Carla Orffa, Batti Strauss. Przez 6 lat pracowała jako nauczyciel muzyki w Hiszpanii, w latach 1998−2000 w Instytucie Promocji Kultury w Poznaniu a 2010 roku założyła i do dziś prowadzi Centrum Edukacji i Kształcenia Artystycznego.

 

Inne

W roku 2019 uzyskała tytuł „Osobowość Roku w Kategorii Kultura”

Jej mottem życia i pracy jest: kształtując  wrażliwość małego człowieka tworzymy lepszy świat.

 

Na warsztatach Interpretacje ruchowe i statyczne utworów muzyki klasycznej między innymi przybliży nam różne formy aktywnego słuchania muzyki. Planowane utwory to:

- Antonia Vivaldiego fragmenty z Czterech pór roku

- Fryderyka Chopina  wybrane walce  

- Piotra Czajkowskiego fragmenty z baletu Dziadek do orzechów

- Camille’a Saint-Saënsa wybrane części z Karnawału zwierząt.

 

Warto zobaczyć

 

Centrum Edukacji Artystycznej Anna Machmar – kanał na YouTube

 

Centrum Edukacji i Kształcenia Artystycznego Anna Machmar – strona www.

 

 

Johann Strauss Polka Trisch Trasch

Marin Marais Le Basque

Graficzne malowanki, muzykogramy

 

Yann Tiersen Comptine d'un autre été z filmu Amelia

Seven jumps, popularny taniec duński

Małe myszki

 

 

Igor Nowicki  − pianista, klawiszowiec, aranżer i pedagog

 

Wykształcenie

Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego 

 

Doświadczenie zawodowe

Uczy grać na instrumentach klawiszowych od 20 lat.  Jest praktykującym muzykiem, aktywnie gra i nagrywa. Przez ostatnie 10 lat współpracował między innymi z takimi muzykami jak:  Irena Jarocka, Justyna Steczkowska,  Atrakcyjny Kazimierz,  Sławek Wierzcholski,  Nocna Zmiana Bluesa, Maria Rodriguez (CU), Steve Kindler (USA), Eddie Angel (UK), Sławek Uniatowski, Krystyna Prońko, Strusie 4. Prowadzi lekcje gry na pianinie i keyboardzie w toruńskiej E-Szkole Muzycznej

 

Inne

Porusza się w wielu nurtach tak zwanej muzyki rozrywkowej, występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, grać na instrumentach klawiszowych uczy tak, aby nauka sprawiała przyjemność.   

 

Warto zobaczyć

 

E-Szkoła Muzyczna

 

Igor Nowicki  − kanał na YouTube

 

Zimowe ARTefakty - muzyczne ABC z organami Hammonda

Kolędowo na jazzowo

 

Imagine

Jednego serca