SNM

Zmiana siedziby SNM2023-10-29

więcej »

Wielkie podziękowania dla Pani Haliny2023-07-11

więcej »

Zmarł Zbigniew Ciechan2021-02-03

więcej »

zobacz wszystkie aktualności

Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać aktualności

Wychowanie Muzyczne » Konferencje metodyczne » X OKMNM, Poświętne 2022 » Nasi Goście − Edukatorzy

Nasi Goście − Edukatorzy

Klaudia Ligorowska

Aleksandra Szymańska

Kasia Zaniat 

Jacek Tarczyński

Igor Nowicki

 

Klaudia Ligorowska − rytmiczka, pedagog, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, stworzyła i prowadzi Nutki dla Smyka

 

 

Wykształcenie

Swoje umiejętności rozwijała na certyfikowanych kursach z logorytmiki, pedagogiki zabawy, koncepcji uczenia się muzyki wg E. E. Gordona, warsztatach improwizacji fortepianowej, metodyki nauczania rytmiki, w tym na Ogólnopolskich Warsztatach Rytmicznych w Pile.

 

Doświadczenie zawodowe

Prowadzi zajęcia rytmiki we wrocławskich placówkach oświatowych oraz autorskie muzyczno-językowe w Narodowym Forum Muzyki. Współpracuje również z Muzeum Pana Tadeusza, gdzie prowadzi Rodzinne Poranki Muzyczne dla dzieci oraz z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, dla której organizuje i prowadzi praktyki studenckie. Współpracowała z Telewizją Polską przy tworzeniu programu Wesoła nauka, prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, pracowała jako trener nauczycieli polonijnych w Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska".

 

Inne

Jej prywatną inicjatywą są Nutki dla Smyka. Tworzy materiały dydaktyczno-muzyczne, pisze wiersze i piosenki dla dzieci. Ostatnio wydała książkę i płytę pt. Dzieckiem fajnie być.

 

 

Spis treści

1. Taniec rozgrzewaniec
2. Pięć kotków
3. Kiedy pada deszcz
4. Nadchodzą święta
5. Pieczemy ciasto
6. Karnawałowy wąż
7. Walczyk na trzy
8. Wiosenna pogoda
9. Dziękuję Ci
10. Bum, bum, bum
11. Podróż do dżungli
12. Dzieckiem fajnie być

 

 

Warto zobaczyć

 

Nutki dla Smyka – strona www

Nutki dla Smyka – Facebook

Nutki dla Smyka – kanał na YouTube

Śpiewaj z nami

Kiedy pada deszcz

Pięć małych kotków

Kolorowe kredki

Aleja kota

Cicho sza

 

 

Aleksandra Szymańska (Dudycz) − rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury

 

Wykształcenie

Średnią szkołę muzyczną ukończyła w specjalnościach rytmika oraz wokalistyka. Jest absolwentką studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu dwóch kierunków: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz teoria muzyki. Poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a, teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona oraz dyrygentury i śpiewu na licznych konferencjach i warsztatach w których bierze udział.

 

 

Doświadczenie zawodowe

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od lat prowadzi rytmikę w przedszkolach, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie prowadzi chór oraz zajęcia z kształcenia słuchu i audycje muzyczne, w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu uczy wiedzy o muzyce, prowadzi warsztaty dźwięków konkretnych i improwizowanych oraz projekty interdyscyplinarne.  

W Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu zainicjowała oraz prowadzi Rodzinne Poranki Muzyczne, Działa w Fundacji Sound Factory, w ramach której organizuje spektakle dla dzieci. Współpracuje z Centrum Edukacyjnym Narodowego Forum Muzyki, śpiewa w Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym, prowadzi Chór Melomana, jest asystentem prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix. Od 2020 roku współpracuje również z firmą Nutki dla Smyka, a od 2021 roku prowadzi także zajęcia dla dzieci w Operze Wrocławskiej.

 

 

Kasia Zaniat − muzyk, muzykoterapeuta, pedagog, songwriter, stworzyła markę MuzyKat | Muzykalnie dla dzieci

 

Wykształcenie

Absolwentka PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach klasy fortepianu Magdaleny Lisak, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach klasy klawesynu Marka Toporowskiego, Accademii Internazionale della Musica di Milano klasy klawesynu, klawikordu, fortepianu i organów. Ukończyła − z certyfikatem językowym C2 Plida − kursy języka włoskiego na Universita' per Stranieri di Siena.

 

Doświadczenie zawodowe

Zawodowo związana jest z umuzykalnianiem dzieci w wieku przedszkolnym. W latach 2005−2010 prowadziła szkołę muzyczno-językową Arte Affari, specjalizującą się w nauce języka włoskiego. Jest tłumaczem w Chorzowskim Teatrze Rozrywki. Między innymi współtworzyła dla niego przekład libretta do spektaklu Pinokio. Il grande musical. Od 2020 prowadzi profil MuzyKat | Muzykalnie dla dzieci

 

Inne

W wieku 16 lat w profesjonalnym studio Radia Katowice nagrała swoją pierwszą kasetę „Uzupełniam czas”. W roku 2019 brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych „PoluZone” Kuby Badacha. Od tego czasu sukcesywnie pisze aranżuje i nagrywa piosenki, występuje publicznie, tworzy  słuchowiska umuzykalniające, a swoje działania pedagogiczno-muzyczne przenosi do przestrzeni internetowych. Jej pasją jest również fotografia. Prywatnie mama dwóch nastolatek i żona Włocha:).

 

Warto zobaczyć

MuzyKat | Muzykalnie dla Dzieci − kanał na YouTube

MuzyKat | Muzykalnie dla Dzieci – strona www

Blog fotograficzny

 

 

Odpuszczam

Kto to taki?

 

Co przyniesie jesień?

 

Zima się zaczyna

Kto puka do drzwi?

Walc na dwa

 

 

 

Jacek Tarczyński − pedagog, nauczyciel muzyki, autor licznych opracowań metodycznych, pomocy dydaktycznych, piosenek szkolnych i aranżacji

 

 

 

Wykształcenie

Magister pedagogiki Wydziału Wychowania Muzycznego WSP w Kielcach, ukończył studia podyplomowe Wychowania muzycznego według idei Carla Orffa w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Tańca i muzyki w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Orff Schulwerk w Universität Mozarteum w Salzburgu, uczestniczył w kilkunastu krajowych i międzynarodowych seminariach i kursach doskonalących, posiada licencje na prowadzenie szkoły muzycznej Yamaha oraz na nauczanie gry na keyboardach w tychże szkołach.

 

Doświadczenie zawodowe

Pracował w szkolnictwie powszechnym jako nauczyciel muzyki oraz jako nauczyciel akademicki. Był współautorem oraz prowadził edukacyjne programy w TVP Łódź z cyklu „Rzepka” oraz „Obieżyświat”, prowadził audycje muzyczne dla dzieci w Filharmonii Łódzkiej. Współpracował też ze Szkołą  Muzyczną Casio przy projekcie edukacyjnym „Muzyczne podróże Zebrusia”.

Od kilkunastu lat prowadzi samodzielną działalność. Jej podstawą stanowią zajęcia dla dzieci oraz kursy dla nauczycieli. Na  swoim koncie ma prawie 200  przeprowadzonych szkoleń dla nauczycieli z polski i innych państw europejskich, w których  udział wzięło około 6000 osób. Obecnie też wspólnie z  Filharmonią Łódzką i Polskim Towarzystwem Carla Orffa prowadzi projekt edukacyjny pt. „Odkrywcy muzyki” oraz samodzielnie „Solfonki to nie tylko dzwonki”, „Odkrywcy muzyki w sieci”, „Muzyka w przedszkolu i szkole”.

 

 

Inne

Jacek Tarczyński jest stałym gościem naszych konferencji, jego warsztaty cieszą się niezmiennie wyjątkowym zainteresowaniem. Prawie co roku przedstawia nam własne pomysły i metody dydaktyczne, za każdym razem inne, oryginalne, ciekawe. Jest on człowiekiem nad wyraz twórczym metodycznie. Każdą sytuację, przedmiot codziennego użytku potrafi wykorzystać do wspólnej zabawy muzycznej i ćwiczeń rozwijających umiejętności muzyczne i muzykalność. Inspirację czerpie z różnych źródeł – głównie z idei pedagogicznych i twórczości Carla Orffa. Podczas swoich zajęć nie uczy on dzieci odtwarzać, wykonywać, słuchać muzyki, ale przede wszystkim razem z nimi współtworzy muzykę i łączy w integralną całość zadania twórcze, piosenki, tańce, akompaniamenty i zabawy. Muzyka, która jest w centrum jego działań dydaktycznych, wnosi radość i pobudza kreatywność. Naczelnym przesłaniem, motorem jego wszelkich działań  stanowi  twórczość i improwizacja.

 

Warto zobaczyć

 

Muzyka w przedszkolu i szkole – Carl Orff Carmina Burana

Jesień-jesieniucha

Jedzie pociąg z daleka

Muzyczne podróże Zebrusia

 

 

Igor Nowicki  − pianista, klawiszowiec, aranżer i pedagog

 

Wykształcenie

Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego 

 

Doświadczenie zawodowe

Uczy grać na instrumentach klawiszowych od 20 lat.  Jest praktykującym muzykiem, aktywnie gra i nagrywa. Przez ostatnie 10 lat współpracował między innymi z takimi muzykami jak:  Irena Jarocka, Justyna Steczkowska,  Atrakcyjny Kazimierz,  Sławek Wierzcholski,  Nocna Zmiana Bluesa, Maria Rodriguez (CU), Steve Kindler (USA), Eddie Angel (UK), Sławek Uniatowski, Krystyna Prońko, Strusie 4. Prowadzi lekcje gry na pianinie i keyboardzie w toruńskiej E-Szkole Muzycznej

 

Inne

Porusza się w wielu nurtach tak zwanej muzyki rozrywkowej, występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, grać na instrumentach klawiszowych uczy tak, aby nauka sprawiała przyjemność.   

 

Warto zobaczyć

 

E-Szkoła Muzyczna

 

Igor Nowicki  − kanał na YouTube

 

Zimowe ARTefakty - muzyczne ABC z organami Hammonda

Kolędowo na jazzowo

 

Imagine

Jednego serca