SNM

Zmarł Zbigniew Ciechan2021-02-03

więcej »

Zmarła prof. dr hab. Maria Manturzewska2020-11-20

więcej »

Zmarła prof. dr hab. Maria Przychodzińska2019-09-18

więcej »

zobacz wszystkie aktualności

Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać aktualności

Wychowanie Muzyczne

Witamy na naszej stronie


 

„Wychowanie Muzyczne w Szkole” - od 2011 roku "Wychowanie Muzyczne" - jest jedynym ogólnopolskim periodykiem o problematyce powszechnej edukacji muzycznej. Jest przede wszystkim poradnikiem dla nauczycieli i instruktorów muzyki, ale i dla wszystkich zainteresowanych edukacją muzyczną i amatorskim uprawianiem muzyki. Nadrzędnym celem periodyku jest inspirowanie do podejmowania kreatywnych działań w zakresie edukacji muzycznej.

więcej...

 

W ramach Lubelskiego Festiwalu  Muzyki i Edukacji i konferencji naukowej Praktyki muzyczne pomiędzy utopiami. Edukacja muzyczna w poszukiwaniu i odzyskiwaniu sensu zapraszamy na koncert do Auli Instytutu Psychologii,  Lublin ul. Głęboka 45.

4 czerwca, godzina 18.00 Jazz rap koncert − Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime

 

Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word

Tomasz Nowak – trąbka

Paweł Kaczmarczyk – piano

Alan Wykpisz – gitara basowa

Maksymilian Olszewski – perkusja

Wojciech Długosz „Mr Krime” – gramofon, syntezator.

 

Wstęp wolny

 

 

Od redakcji

 

„Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka” – często tę i tego typu maksymy powtarzamy, cytujemy, przyzwyczajamy się do nich tak, że przestajemy zastanawiać się nad ich sensem, stają się naszą naturą. Przyzwyczajamy się do dobrego i złego, adaptujemy do określonych sytuacji, kierujemy się nawykami, odwołujemy się do tradycji, a wszystko to daje nam poczucie bezpieczeństwa. W redakcji czasopisma nie jest inaczej. Odkąd pamiętam, numery zawsze ukazywały się pod koniec okresu wydawniczego, a w treści i w grafice, w tym okładkowej, nawiązywały do określonych pór roku. Pierwszy numer był „zimowy”. I w cyklu dwumiesięcznym przy ówczesnych zimach to było naturalne. Obecnie numer pierwszy powinien być raczej wiosenny, ale nawyki i przyzwyczajenia nie są łatwe do zmian.

 

W wielu aspektach nasze czasopismo jest zachowawcze, tradycyjne, dążymy do stabilizacji, chcemy być punktem stałym w tym zmieniającym się świecie, chociaż z drugiej strony stale namawiamy do zmian rewolucyjnych w oświacie. Nawet jeżeli uznamy to za brak konsekwencji, to w tym dualizmie kryje się pewna mądrość. Przeprowadzając najdalej idące zmiany – i to dotyczy nie tylko edukacji – trzeba mieć pewne stałe punkty oparcia, stabilizacji, zarówno te materialne, jak i ideowe, trzeba odwoływać się do pewnych trwałych wartości. Już chyba o tym kiedyś pisałem, rewolucja w oświacie powinna dotyczyć przede wszystkim naszego o niej myślenia, przesunięcia zwrotnicy, wytyczenia nowych torów, a same zmiany powinny być rozpisane na lata, dokonywać się systematycznie i naturalnie. I temu wymyślaniu nowej edukacji i szkoły, jak również poznawaniu różnych spojrzeń, inspirowaniu się i integrowaniu mają służyć nasze konferencje. Zapraszamy na nie serdecznie.    

 

 

 

Mirosław Grusiewicz

 

 

Zapraszamy do księgarni − Księgarnia iNuty